Festiwal Hosanna 2020

Bez kategorii

Festiwal Hosanna 2020

  Cześć !!!

 

Ale nam się porobiło…

W takich momentach można odczuć różnicę jak to dobrze jest wierzyć w Boga. Nie poddajemy się, a wręcz przeciwnie – chcemy być jeszcze bardziej użyteczni i wsłuchiwać się, co Bóg chce nam powiedzieć.

Festiwal Hosanna ONLINE, 10-11 kwietnia

Festiwal Hosanna w tradycyjnej formie nie odbędzie się, co zostało już przekazane do zborów. Postanowiliśmy jednak zorganizować Festiwal ONLINE. Tym samym, zdrowych i rozsądnych wykonawców chcielibyśmy zaprosić do Podkowy Leśnej do wzięcia udziału w programie muzycznym, który będziemy transmitować przez internet. Zaczniemy od wieczoru „Muzyki i Słowa” w piątek i zakończymy w podobnym czasie w sobotę. Dokładny program podamy wiedząc ilu wykonawców zgłosi swój akces. Przyjazd do Podkowy Leśnej jest możliwy tylko dla muzyków po wcześniejszym potwierdzeniu z Organizatorami. Wszystkich miłych widzów zapraszamy przed ekrany.

W każdych okolicznościach chcemy być gotowi, by wielbić Boga!!! Przygotowania do Festiwalu ONLINE trwają.

Zaczynamy w piątek o 20.00, a w sobotę o 9.30, 14.00 i 16:15.

Wszystko na kanale YouTube zboru Warszawa Centrum.

kliknij tutaj –  Festiwal Hosanna 2020 “Jestem”

Będzie dużo muzyki w konwencji koncertów domowych przesłanych przez wykonawców z Polski i zagranicy. Usłyszymy przesłanie pastora Geerta Tapa z Anglii oraz 7 krótkich kazań pod hasłem: Poznaj Biblię w 2 godziny.

Już teraz pomyśl kogo możesz zaprosić do wspólnego oglądania! Przemawiać będą:

  • Tytus Gudzowski,
  • Darek Lazar,
  • Jacek Matter,
  • Marek Micyk,
  • Konrad Pasikowski,
  • Paulina Radke.

Jest też miejsce na Twój udział. Nagraj za co jesteś wdzięczny/a Bogu albo opowiedz krótko historię jak Pan Bóg ostatnio działał w Twoim życiu, a chętnie wykorzystamy ten materiał.

Tegoroczne hasło JESTEM przede wszystkim ma mówić nam jaki jest Bóg. A jaki jest dla Ciebie? Spróbuj jednym zdaniem lub słowem. I też nagraj 🙂

 

Kazania do nabożeństw na trudny czas

Jak większość świata znaleźliśmy się w nowej sytuacji w obliczu wirusa, który zatrzymuje nas w domach. Robimy to ze względu na zalecenia władz i zdrowy rozsądek. Możemy modlić się, studiować Słowo i uwielbiać Boga gdziekolwiek jesteśmy bez wystawiania go na wystawiania Pana Boga na próbę, czy będzie gotów nas ratować, kiedy my ignorujemy zalecenia medyczne. W większości zborów odwołane zostały nabożeństwa na pewien czas lub prowadzone są jedynie transmisje internetowe, które są dla nas wielkim błogosławieństwem.
Jako protestanci wierzymy, że ważniejsze jest być Kościołem, niż chodzić do kościoła. Zatem bądźmy kościołem tam gdzie jesteśmy! Tym bardziej w naszych domach. Poniżej znajdziecie zestawienie kilku kazań, które pastorzy sami wybrali jako ich najważniejsze.

Muzyka do nabożeństw

Jeżeli chcecie muzycznie urozmaicić Wasze domowe nabożeństwa to skorzystajcie z kanału na Youtube Uwielbienie Z Tekstem. Mamy tam ponad 170 utworów do wspólnego śpiewania z tekstem na ekranie. Znajdziecie tytuły tradycyjne ze śpiewnika oraz campowe.

Niech melodie uwielbienia wznoszą nas do Bożego tronu.

Uwielbienie z tekstem się rozwija !!!

Mamy już 1500 subskrypcji, ale wciąż jeszcze wielu z Was brakuje 😉 

 

Tym razem podrzucamy zupełnie nowy utwór “Oddaję Ci życie swe”


Ucz się Biblii na pamięć z aplikacją !!!

Aplikacja Quizlet w przygotowanym zestawie pomoże Wam nauczyć się 50 najbardziej przydatnych tekstów biblijnych.

 

Jan 3,16 + 7 tematów po 7 tekstów:
1. Wielki Bój

2. Zbawienie

3. Jezus

4. Powtórne przyjście Jezusa

5. Prawo Boże

6. Szabat

7. Śmierć (stan umarłych)

Aplikacja działa na zasadzie fiszek. Podaje tekst: Albowiem tak Bóg umiłował świat… I trzeba wybrać z podanych, lub odpowiedzieć sobie w pamięci (formy nauki do wyboru). Po kliknięciu odwracamy fiszkę i sprawdzamy odpowiedź.

Teksty, których nie pamiętamy program będzie pytał ponownie, a w kolejnych dnia zrobi powtórki, żeby wszystko utrwalić.

Działa zarówno na telefonach jak i w przeglądarce www.

Miało już nie być, ale teraz macie więcej czasu i może się udać 🙂

Moja DROGA do BOGA – ankieta – Dziękujemy za wszystkie wypełnione do tej pory. Jeszcze trochę i przekażemy pierwsze wnioski.

 

Wypełnij anonimową ankietę skierowaną do ochrzczonych wyznawców Kościoła Adwentystów.

Chcemy dowiedzieć się co w różnych latach było najbardziej znaczącą formą ewangelizacji.
Oczekujemy na odpowiedzi osób zarówno dorastających w rodzinach chrześcijańskich, jak i tych, które do kościoła dołączyły samodzielnie.

Chcielibyśmy dowiedzieć się co uważasz za najskuteczniejsze w docieraniu do współczesnego człowieka i w jaką misję jesteś gotów się włączyć.

BĄDŹMY W KONTAKCIE !!!

Z BOGIEM 🙂

PASTOR MAREK MICYK

 

                     


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *