programy

Nabożeństwo

Jak wygląda nabożeństwo?

. Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga. Słuchamy przemówień opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

JAK WYGLĄDA POCZĄTEK?

Zaczynamy nabożeństwo o godz. 9:30: muzyką, śpiewaniem, słuchaniem tekstu Pisma Świętego.

CZAS NA ROZMOWĘ

Bardzo ciekawym punktem nabożeństwa jest dyskusja. Zdajemy sobie sprawę, że słuchanie to nie wszystko. Podczas dyskusji dzielimy się na mniejsze grupy, tak, żeby każdy miał możliwość i większą swobodę wypowiadania się. Aktywność jest zupełnie dobrowolna. Jedna osoba moderuje dyskusję i Ty możesz o temacie poczytać przed dyskusją, korzystając z tego linku!

Nabożeństwo składa się z kilku części:
– Dyskusja w grupach godz. 9:45
– Refleksja ewangelizacyjna godz. 10:30
– Przerwa godz. 10:45
– Kazanie (homilia) godz. 11:00

Kwartalnik zatytułowany jest „Lekcje Biblijne” ze względu na charakterystykę tej części nabożeństwa – może ona przypominać szkołę. Z tym, że tu nie ma ocen, wyższych i niższych klas czy złych odpowiedzi. Po prostu usiądź na wybranym przez siebie miejscu, posłuchaj i – jeśli masz ochotę– śmiało włącz się w dyskusję!

CZAS NA SŁUCHANIE

Podczas refleksji ewangelizacyjnej słuchamy o działalności ewangelizacyjnej naszego Kościoła w Bielsku i na świecie.

Kazanie (homilia) w godz. 11:00-12:00. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i ogłoszeniach, zaproszona osoba (raz na miesiąc jest to pastor Ryszard Jankowski – opiekun bielskiego Kościoła) wygłasza refleksję biblijną (homilię).Tu możesz posłuchać archiwalnych nagrań.

Na miejscu jest możliwość złożenia dobrowolnych darów. Zawsze po nabożeństwie istnieje możliwość porozmawiania z mówcą – czeka na Ciebie przy wyjściu i z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i sprawdź, jak dojechać.

Nabożeństwo odbywa się w każdą sobotę przy ul. J. Kochanowskiego 2. Wszyscy są mile widziani, bez względu na poglądy czy pochodzenie.