Pierwszy raz?

Już wiesz, że jesteśmy wierzącymi ludźmi z pasjami. Jesteśmy chrześcijanami, skupionymi wokół 20-milionowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ale być może to nie zaspokaja Twojej ciekawości – odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz poniżej.

Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga. Słuchamy przemów opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

Nabożeństwo składa się z kilku części:
– Dyskusja w grupach | godz. 9:45
– Refleksja ewangelizacyjna | godz. 10:30
– Przerwa | godz. 10:45
– Kazanie (homilia) | godz. 11:00
– Poczęstunek | godz. 12:00

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz szczegółowy plan nabożeństwa!

Nasze nabożeństwa i programy są otwarte oraz bezpłatne dla wszystkich, bez względu na przekonania czy przynależność religijną. Organizowane przez nas aktywności (w tym nabożeństwa) cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród adwentystów.

Zazwyczaj dla dzieci w wieku 3-12 lat przygotowany jest dedykowany program w godz. 9:45-10:45. Podczas zajęć mają szansę pobawić się, śpiewać, grać i posłuchać ciekawych historii. Nasza kadra dokłada wszelkich starań, żeby każdy czuł się jak najlepiej już za pierwszym razem.

Podczas całego nabożeństwa dzieci mogą korzystać z pokoju, w którym znajdują się zabawki, kolorowanki i kredki.

Obok budynku znajduje się obszerny bezpłatny parking – zapraszamy.

Mapkę oraz informację jak dojechać możesz sprawdzić tutaj

Jesteśmy otwartą i bardzo różnorodną grupą ludzi. Nie posiadamy żadnych ustalonych norm dotyczących ubioru (dress code). Chcemy, by wszyscy czuli się u nas dobrze i komfortowo – również ze względu na noszony przez siebie strój.

Wybierając się na nabożeństwo czy wieczorny koncert w naszym Kościele, możesz się jednak spodziewać wielu osób ubranych nieco bardziej elegancko. Dążymy do tego, żeby nasz ubiór charakteryzował się prostotą, skromnością i czystością.

Jesteśmy oficjalnie zarejestrowanym chrześcijańskim związkiem wyznaniowym. Jako jeden z 15 Kościołów (w tym Kościół katolicki) nasza działalność jest uregulowana specjalnym prawem – jest to Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy więc w pełni legalną instytucją.

Pobierz ustawę ze strony Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Organizujemy i wspieramy wszelkie inicjatywy dążące do tego, żeby ludziom żyło się lepiej. Udostępniamy nasze pomieszczenia w celach edukacyjnych, prozdrowotnych, integracyjnych czy charytatywnych. Uważamy, że chrześcijaństwo nie powinno ograniczać się do nabożeństw – dbamy o każdy aspekt życia, zgodnie z naszą maksymą „Życie na 100 procent”.

Z przyjemnością porozmawiamy. Napisz do nas bezpośrednio do pastora Ryszarda Jankowskiego: ryszard.jankowski@adwent.pl  Możesz też skontaktować się z nami za pomocą naszej strony internetowej

Lubimy pomagać! A jeszcze bardziej lubimy pomagać z głową. Dlatego wszystkie nasze akcje pomocowe przeprowadzone są za pośrednictwem oficjalnie zarejestrowanej organizacji pożytku publicznego, Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dzięki temu rozliczamy się z każdego grosza od ofiarodawców, a pomagamy tylko tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, ale zachęcamy do kontaktu z  filią ChSCh, która dokonuje weryfikacji potrzeb.

Na lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej możesz przekazać swój 1 procent podatku. Zobacz jak pomagamy.

Nasze zasady wiary przeczytasz tutaj. Wiele ciekawych informacji (w tym oficjalne stanowiska) odnajdziesz na stronie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Możesz też zapytać nas o szczegóły na miejscu lub napisać na e-mail: ryszard.jankowski@adwent.pl

Z przyjemnością pomodlimy się za Ciebie bądź kogoś z Twoich bliskich. Napisz nam swoją intencje na e-mail ryszard.jankowski@adwent.pl  Będziemy się o to modlić, jednocześnie nigdy nie wykorzystując Twoich personaliów.

Co pewien czas o powierzone intencje (bez detali umożliwiających identyfikację danej osoby) modlimy się na nabożeństwie.

Jeżeli interesuje Cię jakaś inna kwestia, której nie znalazłeś w tym formularzu, wyślij swoje pytanie na:
ryszard.jankowski@adwent.pl
lub skorzystaj z formularza kontaktowego.