Archiwum

Ślub Marty i Michała

22 maja 2016 r. w zborze w Bielsku-Białej uczestniczyliśmy we wzruszającej uroczystości ślubu naszych zborowników – Marty i Michała. Ceremonię prowadził pastor Jacek Matter. Już na wstępie pastor podziękował Bogu za stworzenie instytucji małżeństwa.

.

Tylko Bóg, jako jej autor i wynalazca, wie dokładnie, jak winna ona funkcjonować. Ludzkie pomysły na relacje czy podróbki Bożych układów nie działają, przynoszą smutek i rozczarowanie. To do Boga i Jego Słowa mamy się zwracać, szukając rad i błogosławieństw. Obecność i żywy kontakt ze Stwórcą są niezbędne do powodzenia związku dwojga ludzi. To Zbawiciel temperuje nasze charaktery, byśmy mogli się zmieniać, rozwijać, uczyć poświęcenia, lepiej poznawać i bardziej wzajemnie kochać. W kazaniu pastor wspomniał Księgę Rut. Teściowa Noemi urzekła synową-pogankę właśnie miłością. Pamiętajmy, że do udanego małżeństwa trzeba zaprosić Boga.

Niech miłość Boga chroni nowozaślubionych od zła, niech patrzą na siebie przez jej pryzmat. Niech ich wspólna wędrówka będzie miła Bogu, a im przyniesie radość i szczęście doczesne oraz życie wieczne.