10 dni modlitw 2023

Aktualności

10 dni modlitw 2023

 

                                                           10 DNI MODLITW

                         Powrót do Ołtarza – Czas i miejsce dla Boga

                                                         4-14 stycznia 2023

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w programie 10 DNI MODLITW. Autorem duchowych rozważań jest nasz przyjaciel brat Jiri Moskala.

 

Uczestnicząc w tym programie modlitw, pragniemy całkowicie połączyć się z Naszym Ojcem w niebie, wielbiąc Go i oddając Mu cześć oraz dziękczynnie. Warto również  zastanowić się, jakie czynniki mają wpływ na skuteczność modlitwy.

 

Bardzo ważnym czynnikiem skuteczności modlitwy jest szczerość. Tylko z takim nastawieniem nasze prośby mogą być przyjęte przez naszego Ojca. Przed Nim otwieramy nasze serca, nie musimy udawać i nakładać masek. On wie o nas wszystko i pragnie nam pomóc.

 

Kolejnym czynnikiem skuteczności wysłuchanej modlitwy jest uczciwość. Kiedy proszę o Boże błogosławieństwo w misji, a samemu się nie angażuję, Bóg wie, że jestem nieuczciwy. Gdy proszę o Boże błogosławieństwo w sprawach materialnych, a jednocześnie jestem nieuczciwy w darach i dziesięcinach, przy takiej postawie trudno o wysłuchanie naszych próśb.

 

Następnym składnikiem skutecznej modlitwy jest prostota, która polega na otwartości, bez górnolotnych słów.

 

Najważniejszym jednak czynnikiem skutecznej modlitwy jest obecność Ducha Świętego. Nigdy nie uwielbimy Boga bez obecności Ducha Świętego. Tylko On tak naprawdę wie, o co powinniśmy się modlić, i zna najlepiej nasze potrzeby.

 

Niech te ważne składniki skutecznej modlitwy będą przez Was zastosowane. Niech ten czas modlitw stanie się dla nas prawdziwym duchowym ożywieniem.

 

Ryszard Jankowski

 

Materiały na 10-dni modlitw


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *